nieruchomości – architektura – urbanistyka

Wells Fargo Plaza

Wells Fargo Plaza

Teksański klimat sprzyjał zwykle inwestycjom związanym z ropą naftową oraz operacjom kosmicznym. Jednak rozwijająca się infrastruktura wymogła także gotowość do podjęcia kolejnych wyzwań. Za takie uznaje się wybudowanie Wells Fargo Plaza, który jest chyba najbardziej charakterystycznym budynkiem w Houston.

Wieżowiec został zaprojektowany przez Lloyd Jones Brewer & Associates i Skidmore, Owings & Merrill. Budowę rozpoczęto w roku 1979, a zakończono w 1983 roku.Koniecznie trzeba dodać, że wznosi się na wysokość ponad trzystu metrów, co stawia go w grupie najwyższych budynków na świecie. Owa wysokość obejmuje 71 pięter, z których można podziwiać charakterystyczną panoramę Teksasu. Oczywiście w tak dużym budynku nie mogło się obejść bez poziomów podziemnych, których można znaleźć 4.

Cały budynek to przede wszystkim szkło, które jest najbardziej widoczne w słoneczne dni, których w tym rejonie świata nie brakuje. Nie brakuje także parkingów, które obsługują pracowników biur i instytucji, które się tutaj znajdują.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)