nieruchomości – architektura – urbanistyka

Two International Finance Center

Two International Finance Center

Two International Finance Center to budynek, który liczy ponad 415 metrów, a znajduje się w Hongkongu. Głównym projektantem jest Cesar Pelli, który zaprojektował wiele innych, znanych budynków. Budynek nie przypadkowo otrzymał 88 pięter bowiem, ta właśnie liczba, jest w kulturze chińskiej uznawana za przejaw szczęścia.

W budynku swoją siedzibę ma wiele firm, lecz większość z nich zgodnie z zamysłem właściciela jest powiązana z rynkiem finansowym. Znajdują się tutaj jednak także pomieszczenia związane z życiem kulturalnym, takie jak kina, czy też biblioteki.Budowę tego szczególnego budynku rozpoczęto wraz z nadejściem dwudziestego pierwszego wieku, a ukończono ją ekspresowo w 2003 roku.

Obecnie Two International Finance Center uznawany jest za trzeci pod względem wysokości budynek w Chinach oraz szósty wśród wszystkich światowych budynków. Ciekawostką jest fakt, że piętra 14 oraz 24, ze względu na swoją nazwę, są zaniedbane, bowiem w języku chińskim oznaczają przykre wyrażenia, związane ze śmiercią i nieszczęściem.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)