nieruchomości – architektura – urbanistyka

The Curillan

The Curillan

Nazwa tego zespołu wież zlokalizowanego w Hongkongu w Union Square wzięła się od największego znalezionego diamentu (621,2 g) Curillan Diamond odnalezionego w roku 1905.

Budynek ten składa się z dwóch kompleksów wież nazwanych: The Cullinan North Tower oraz The Cullinan South Tower, które to wieże są najwyższymi zagospodarowanymi i użytkowanymi przez ludzi wieżami w Hongkongu. Posiadają po 68 kondygnacji i 270 metrów wysokości (886 stóp) co kwalifikuje cały kompleks do pierwszej setki najwyższych budynków świata. Wieże te zostały ukończone w latach 2008 i 2009.Budynek zbudowany ze stali i szkła swoim współczesnym wyglądem potrafi zachwycić. Odpowiedni rodzaj szkła tworzący ściany tej budowli wpływa nie tylko na jej walory estetyczne, ale również na doskonałe izoluje wnętrza od zewnętrznych warunków środowiskowych pozwalając na bezproblemowe użytkowanie niezależnie od pogody.

Nazwa tego budynku doskonale odzwierciedla jego wartość estetyczną The Curillan jest bowiem pięknym diamentem Union Square.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)