nieruchomości – architektura – urbanistyka

Shun Hing Square – prawie jak Hong Kong

Shun Hing Square – prawie jak Hong Kong

Dziewiąte miejsce w prestiżowym rankingu najwyższych budynków świata przypadło Shun Hing Square. Budynek o którym mowa znajduje się w Chińskiej Republice Ludowej w miejscowości Shenzhen. Shenzen był pierwszą specjalną strefą ekonomiczną powstałą na terytorium kontynentalnych Chin – w założeniu strefa miała być odpowiedzią na potęgę kolonialnego Hong Kongu. Nieruchomość Shun Hing Square jest symbolem ambicji miasta.

Budowa tego giganta rozpoczęła się w 1993 roku, aby zakończyć się trzy lata później. Shun Hing Square nigdy nie był najwyższy na świecie, ale przez rok dzierżył miano najwyższego w swoim kraju. Później został pobity przez Citic Plaza.Nieruchomość spełnia wiele funkcji, bowiem znajdują się w nim zarówno pomieszczenia biurowe, jak i apartamenty o wysokim standardzie. Poza tym znaleźć tutaj można galerię handlową, która zajmuje 5 kondygnacji.

Budynek został wzniesiony do poziomu 384 metrów. 70 kondygnacji sprawia, że może być porównywany z najbardziej charakterystycznymi budowlami na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, że budowlańcy wykonywali swoją pracę w ekspresowym tempie stawiając w pewnym momencie 4 piętra w 9 dni. To prawdziwy ewenement na skalę światową. Przedostatnie piętro stanowi taras widokowy, który jest udostępniony zwiedzającym.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)