nieruchomości – architektura – urbanistyka

Shimao International Plaza

Shimao International Plaza

Szanghaj to drugie po Pekinie najbardziej znane miasto Chińskiej Republiki Ludowej. Widać wyraźnie, że zdecydowanie szybciej rozwija się od chińskiej stolicy. Właśnie w Szanghaju znajduje się, należący do drugiej dziesiątki najwyższych budynków świata, Shimao International Center.

Wznosi się na wysokość ponad 330 metrów, lecz dużą cześć tego wyniku stanowią anteny, które są zamontowane na dachu. Nadają bardzo charakterystyczny kształt wieżowcowi, który jest drugim, co do wysokości, budynkiem w mieście. Liczy 60 pięter nad ziemią oraz 3 pod ziemią, na których znajdują się parkingi oraz pomieszczenia techniczne.Wbrew oczekiwaniom, budynek nie spełnia funkcji biurowych, bowiem prawie 50 pięter zajmuje ekskluzywny hotel pięciogwiazdkowy. Z kolei na 9 innych kondygnacjach znajduje się centrum handlowe, natomiast pozostałe służą jako eleganckie kluby.

Widać więc wyraźnie, że nowoczesny styl architektoniczny pozwala na zastosowanie różnych udogodnień dla użytkowników. Chiny są w tej kwestii niewątpliwym liderem.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)