nieruchomości – architektura – urbanistyka

Rose Rotana Suites

Rose Rotana Suites

Dubaj staje się powoli miastem ogólnoświatowym. Wiele firm właśnie tutaj pragnie mieć swoje siedziby. Chcą bowiem być w centrum światowych wydarzeń. Budynki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu, dodając kolorytu oraz jakości miastu.

Rose Rotana Suites to budynek, który liczy 333 metry. Dach znajduje się na wysokości 280 metrów, a ponad 50 metrów zajmują anteny umieszczone na szczycie.Budynek rozpoczęto budować w 2004 roku, a zakończono w 2007 roku. Obecnie liczy 72 piętra, które służą do obsługi hotelowej. Budynek jest bowiem hotelem wysokiej klasy, który gromadzi rzeszę klientów w swoich apartamentach.

Koniecznie trzeba dodać, że doba w tym hotelu jest bardzo droga, dlatego też mogą sobie na niego pozwolić tylko najbogatsi klienci. Warto wiedzieć, że Dubaj zaliczany jest do najszybciej rozwijających się miast, natomiast Rose Rotana Suites do najbardziej spektakularnych hoteli na świecie. Chociaż początkowo planowano znacznie wyższy wierzchołek, to i tak budynek jest zaliczany do grupy najwyższych budynków świata.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)