nieruchomości – architektura – urbanistyka

Petronas Towers

Petronas Towers

Petronas Towers to chyba najbardziej charakterystyczna nieruchomość w Azji. Dość powiedzieć, że składa się z dwóch równorzędnych budynków, które są połączone ze sobą tarasem znajdującym się na znacznej wysokości.

Taras liczy 58 metrów, bowiem o tyle budynki są oddalone od siebie. Budynek mieści się Kuala Lumpur w stolicy Malezji. Budynek Petronas Towers był przez kilka lat uznawany za najwyższy na świecie. Autorem projektu jest argentyński architekt Cesar Palli, który na swoim koncie ma wiele innych światowych projektów.Szczytowy punkt budynków znajduje się na 452 metrze. Przy budowie pracowało ponad 7 tysięcy pracowników, którzy zamontowali ponad 32000 okien. Ponadto w budynku działa 76 wind, które jednorazowo mogą przewieźć do 26 osób.

Jedna z wież jest własnością i siedzibą firmy Petronas, która jest potentatem na rynku usług naftowych, natomiast drugą wieżę udostępniono firmom zewnętrznym oraz instytucjom, które szczycą się swoją lokalizacją. Budynki Petronas Towers są często wykorzystywane do produkcji filmowych.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
Petronas Towers, 6.0 out of 10 based on 1 rating

1 komentarz

  1. wowser /

    widziałem ten budynek na żywo. w europie nie wyglądałby chyba na miejscu, ale w azji taka nieruchomość pasuje idealnie

    VA:F [1.9.20_1166]
    Rating: 3.0/5 (1 vote cast)