nieruchomości – architektura – urbanistyka

One Island East

One Island East

W TaiKoo znajduje się kolejny super wieżowiec, który mieści się na liście najwyższych budynków na świecie. W Hongkongu znajduje się ich zresztą kilka, dlatego czasami trudno się połapać ile ich faktycznie jest. Niemniej jednak One Island East jest bardzo charakterystyczny bowiem jest otoczony kompleksem sześciu mniejszych budynków.

One Island East jest dopiero co wybudowanym budynkiem, bowiem jego otwarcie miało miejsce w 2008 roku. Budowę z kolei rozpoczęto dwa lata wcześniej.Budynek wznosi się na wysokość 308 metrów, lecz dach kończy się na 280 metrze. Warto dodać, że w budynku znajduje się  70 kondygnacji, które są przeznaczone w głównej mierze na pomieszczenia biurowe, których w budynku jest mnóstwo.

Poza tym architekci przewidzieli ogromne sale z rozciągającymi się widokami, którymi mogą raczyć się zarówno pracownicy, jak i zwiedzający obiekt. Dla tak dużego budynku przewidziano także sporą liczbę wind. Zainstalowano 28 wind osobowych oraz kilka wind technicznych, którymi przewożone są wszelkiego rodzaju sprzęty.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)