nieruchomości – architektura – urbanistyka

Najsławniejsza nieruchomość Dubaju – Burj

Najsławniejsza nieruchomość Dubaju – Burj

Kiedy ktoś wpadł na pomysł wybudowania hotelu na sztucznej wyspie, to jego pomysł nie był porównywany z ekstrawagancją, lecz zapewne z zupełnym szaleństwem. Lecz jak się okazuje nawet szaleńcze pomysły można zrealizować o czym świadczy kompleks nieruchomości hotelowy Burdż al-Arab.Ten charakterystyczny budynek swoim wyglądem przypomina rozłożony na wietrze żagiel. Takiego pomysłu nie było jeszcze na świecie nigdy wcześniej. Budynek zaczęto budować w 1994 roku, aby ukończyć go pod koniec drugiego tysiąclecia. Nieruchomość wznosi się na wysokość 321 metrów i liczy sobie 60 pięter.

Jest to jedna z nielicznych nieruchomości hotelowych, której zostało nadanych siedem gwiazdek, a to oznacza po prostu, że luksus jest tutaj za każdymi drzwiami i w każdym pokoju. Oczywiście hotel nie jest przeznaczony dla gości z ulicy, bowiem doba w apartamencie kosztuje zwykle tyle co roczne zarobki przeciętnego człowieka.

Mimo to obłożenie klientów jest ogromne o czym świadczą rezerwacje na kolejnych kilka lat, a gośćmi są tu najbardziej znane postacie świata showbiznesu, polityki i sportu. Jest to najwyższy hotel jaki powstał na świecie.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Najsławniejsza nieruchomość Dubaju - Burj, 8.0 out of 10 based on 1 rating

1 komentarz

  1. Marek /

    Leciałem ostatnio prze Dubaj i moim zdaniem jest to zdecydowanie najciekawszy budynek w mieście – nie najwyższy, ale najładniejszy

    VA:F [1.9.20_1166]
    Rating: 1.0/5 (1 vote cast)