nieruchomości – architektura – urbanistyka

Menara Telekom

Menara Telekom

Menara Telekom to najwyższy budynek w Malezji. Wieżowiec jest siedzibą narodowej firmy telekomunikacyjnej w Malezji tzn. Telekom Malaysia.

Został zbudowany w Kuala Lumpur w 2001 roku, natomiast budowa trwała 3 lata i rozpoczęła się w roku 1998. Warto dodać, że budynek składa się niejako z dwóch części, które są ze sobą połączone. W swoim najwyższym punkcie Menara Telekom osiągnął 312 metrów co jest imponującym rezultatem. Warto także dodać, że w budynku znajduje się 55 kondygnacji.W większości na terenie wieżowce są zlokalizowane biurowce bardzo znanych firm. Jedną z nich jest m.in. firma odpowiedzialna za produkcję i dystrybucję samochodów luksusowych. Poza nimi swoje siedziby mają tutaj także firmy spedycyjne oraz produkcyjne, których produkty są znane na całym świecie. W kompleksie można znaleźć pomieszczenia handlowe, sale modlitwy i zawsze potrzebne i poszukiwane obiekty sportowe.

Malezja jest krajem, który szybko się rozwija, zatem należy się spodziewać, że w najbliższym czasie powstaną nowe obiekty tego typu.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)