nieruchomości – architektura – urbanistyka

Jin Mao Tower

Jin Mao Tower

Chińskie wieżowce zaczynają opanowywać świat. Widać to wyraźnie po osiągnięciach inżynierów, które właśnie w Państwie Środka realizują swoje ambitne projekty. Jin Mao Tower znajduje się w Szanghaju, w dzielnicy Pudong. Jest sklasyfikowany jako drugi w wyścigu o pierwszeństwo w Chinach, jeśli chodzi o wysokość budynków. Pierwszy jest niezmiennie Szanghaj World Financial Center.

Budynek wznosi się na wysokość 421 metrów, która liczona jest od podstawy do szczytu iglicy. W budynku można znaleźć 88 kondygnacji, na których znajdują się pomieszczenia biurowe, jak i miejsca hotelowe.Wieżowiec postawiono praktycznie w ekspresowym tempie, bowiem od wmurowania kamienia węgielnego do czasu jego otwarcia 28 sierpnia 1998 roku minęły tylko cztery lata.

Warto dodać, że w budynku funkcjonuje 61 wind oraz parking, który może pomieścić około 600 samochodów. Według nieoficjalnych danych szacuje się, że dzienny koszt utrzymania wszystkich pomieszczeń, które znajdują się w budynku przekracza 120 tysięcy dolarów.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)