nieruchomości – architektura – urbanistyka

Empire State Building

Empire State Building

Potęga budownictwa Jedną z najbardziej rozpoznawalnych nieruchomości na świecie jest Empire State Building w Nowym Jorku.

Pomimo tego, iż do stworzenia jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, bo za taki został uznany powyższy budynek, użyto kilkaset ton metalu, miliony cegieł i setki kilometrów rur oraz kabli, cała budowa zajęła jedynie 58 tygodni co przy technologii jaka wówczas była stosowana wydaje się wyczynem niemożliwym.Empire State Building powstał bowiem w 1931 roku i wówczas stał się najwyższą nieruchomością na świecie. Tytuł ten utrzymywał się przez 23 lata, gdzie stracił ją na rzecz World Trade Center. Po zamachach w 2001 roku Empire State odzyskał tytuł, ale tylko dotyczący wysokości w Nowym Jorku ponieważ w kraju wyprzedził go Sears Tower.

Każdy kto ma możliwość odwiedzić Nowy Jork, powinien odwiedzić tę wspaniałą nieruchomość, ponieważ roztacza się z niej przepiękny widok na panoramę miasta, szczególnie w porach wieczornych. Również sam widok Empire State Building z zewnątrz potrafi wprawić w zachwyt nawet najbardziej krytycznego miłośnika architektury.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Empire State Building, 10.0 out of 10 based on 1 rating