nieruchomości – architektura – urbanistyka

Emirates Office Tower

Emirates Office Tower

Beton i szkło to w większości wieżowców podstawowy budulec. Oczywiście często używa się także innych komponentów, które oprócz wzmocnienia całej konstrukcji, mają także uatrakcyjnić jego wygląd. W przypadku Emirates Office Tower, który znajduje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich użyto tradycyjnej techniki budowlanej.

Budynek posiada 54 piętra, na których zlokalizowane są banki oraz siedziby przedsiębiorstw. Jest połączony specjalnym bulwarem ze znajdującym się obok innym wieżowcem. Budowę rozpoczęto w 1996 roku, aby zakończyć ją w listopadzie 1999 roku.Budynek w swoim najwyższym punkcie przekroczył wysokość 354 metrów, natomiast dach kończy budynek na 311 metrze. Wieżowiec trafił na listę najwyższych budynków świata i razem z innymi arabskimi osiągnięciami rozpoczyna drugą dziesiątkę. W budynku funkcjonuje 17 wind, które wręcz w ekspresowym tempie wwożą pasażerów na wybrane piętra.

W trakcie budowy są kolejne wieżowce, które w zdecydowany sposób przebiją Emirates Office Tower wysokością i przepychem.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)