nieruchomości – architektura – urbanistyka

Ekologiczna nieruchomość made in China

Ekologiczna nieruchomość made in China

Pearl River Tower to w zamyśle autorów najbardziej ekologiczny budynek Świata. Jego budowa właśnie jest na ukończeniu i najprawdopodobniej, zgodnie z planem, czyli jeszcze przed końcem 2010 roku do nieruchomości wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Ten konstruowany w Kantonie budynek w założeniu swojego głównego projektanta – Gordona Gilla z Owings and Merrill (SOM) miał być najbardziej zielonym budynkiem Świata. Ekologiczna konstrukcja budynku zaprojektowana przez architekta zakłada, że sam pozyskiwać będzie on energię niezbędną do funkcjonowania klimatyzacji, wentylacji oraz innych, mniejszych systemów.

Nieruchomość została wyposażona w specjalne turbiny wykorzystujące masy powietrza opływające budynek do generowania energii, która dalej jest przez niego konsumowana. Dodatkowo projektanci pomyśleli również o specjalnych zbiornikach na wodę deszczową. Woda, dzięki specjalnym, umieszczonym na budynku, ogniwom pozwalającym na wykorzystanie energii słonecznej  jest ogrzewana, a następnie wykorzystywana. Dodatkowo specjalne żaluzje pomogą zatrzymać wewnątrz wieżowca uciekającą energię.

Podstawowe informacje:

Lokalizacja: Kanton, ChinyWysokość : 310m

Ilość pieter: 71

Rozpoczęcie budowy: listopad 2006

Planowane zakończenie: październik 2010

Projekt architektoniczny: Gordon Gill  – Owings and Merrill (SOM)

Deweloper: China National Tobacco Corporation

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
Ekologiczna nieruchomość made in China, 1.0 out of 10 based on 1 rating

2 komentarzy

  1. meyson silva /

    fajnie wygląda, ciekawe czy te wszystkie rozwiązania naprawdę działają, bo jak znam chińskie gadżety to różnie to może być

    VA:F [1.9.20_1166]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)