nieruchomości – architektura – urbanistyka

Commerzbank Tower – najwyższy budynek w Europie

Commerzbank Tower – najwyższy budynek w Europie

We współczesnym świecie coraz więcej buduje się wieżowców, drapaczy chmur i nader wysokie biurowce. Jednym z nich jest  Commerzbank Tower, znajdujący się  całkiem niedaleko Polski, konkretnie można go zobaczyć w niemieckim Frankfurcie.

Oczywiście można by długo wymieniać nazwy i ilość wielu słynnych wieżowców Europy, jednak ten szczególnie wyróżnia się na tle innych. Ten drapacz chmur powstawał w latach 1994 – 1997 i od momentu otwarcia uchodził za najwyższy biurowiec w Europie. Mierzy on w najwyższym punkcie 300,1 metrów. Tym punktem jest długi biało – czerwony maszt, na którym przymocowana jest dodatkowo lampa sygnalizacyjna.Z czego, to znaczy z jakich materiałów głównie składa się ta nieruchomość biurowa? Przede wszystkim składowymi są szkło, żelazobeton, beton i stal. Kondygnacja jest wsparta na palach, o wysokości około 50 metrów i grubości – prawie dwóch metrów. Dzięki temu jego fundamenty są mocne i nie jest mu w stanie wiele zaszkodzić.

W środku budynku znajdują się sale biurowe oraz kilka ogrodów. Biurowiec składa się z 56 pięter oraz w podziemiach można wyliczyć dwa dodatkowe piętra.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
Commerzbank Tower – najwyższy budynek w Europie, 9.0 out of 10 based on 2 ratings