nieruchomości – architektura – urbanistyka

Chińskie budynki – CITIC Plaza

Chińskie budynki – CITIC Plaza

Jak do tej pory tylko Chińska Republika Ludowa mogła pozwolić sobie na wybudowanie kilku wieżowców, które przez pewien czas, były uznawane za największe na świecie.

Żaden inny kraj nie dał rady sprostać wymaganiom finansowym, chociaż widać, że chętnie palmę pierwszeństwa przejmą Zjednoczone Emiraty Arabskie. Citic Plaza to nieruchomość, który znajduje się w Kantonie.Przeznaczony jest przede wszystkim pod prace biurowe, których w Chinach nie brakuje. Został ukończony w 1997 roku i zlokalizowano w nim 80 kondygnacji. Obecnie Citic Plaza jest uznawany za 3 budynek pod względem wysokości w Chinach. Osiągnął bowiem wysokość 391 metrów. Ostatnie piętro jest jednak zlokalizowane kilkadziesiąt metrów poniżej, a ogromy wpływ na osiągniętą wysokość mają zainstalowane na szczycie budynku iglice.

Charakterystyczna dla całkowitego wyglądu jest jasna elewacja, która w większości została wykonana ze szkła. Pozwoliło to nadać charakteru budynkowi, który jest ozdobą miasta. Prawdopodobnie jednak już w najbliższym czasie utraci miejsce w pierwszej trójce najwyższych budynków w Chinach.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)