nieruchomości – architektura – urbanistyka

Bank of America Corporate Center

Bank of America Corporate Center

Bank of America Corporate Center – budynek wybudowany w roku 1992 w Charlotte w Stanach Zjednoczonych Ameryki na rogu ulic Trade i Tryon zwana lokalnie „The Square”. Jego wysokość to 265 metrów, a liczba kondygnacji to 60. Jest jednym ze stu najwyższych budynków na świecie, a w USA jest 26 co do wysokości drapaczem chmur.

Podstawa budynku utworzona jest z ciemnego granitu z marmurowymi kolumnami znajdującymi się przy każdym z wejść do budynku. Powyżej pojawia się beżowy granit, który wraz ze wzrostem wysokości tworzy coraz delikatniejsze i jaśniejsze elementy. Korona bydynku jest szczególnie ciekawym jego elementem – stworzona została z 384 specjalnie zaprojektowanych prętów o bardzo zróżnicowanej długości (od 12 do 62 metrów) i wadze od ok. 300 kg do ok. 1680 kgZaprojektowany został przez Argentine architect Cesar Pelli oraz HKS Architects.

Bank of America Corporate Center składa się z Office Tower, Founders Hall oraz Corporate Center Parking Garage. Cała powierzchnia użytkowa budynku wynosi w przybliżeniu 111 762 metrów kwadratowych.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Bank of America Corporate Center, 7.0 out of 10 based on 1 rating