nieruchomości – architektura – urbanistyka

Al Faisalyah Center

Al Faisalyah Center

Al Faisalyah Center – budynek posiadający 266,9 metrów wysokości, który ze względu na swoją wysokość kwalifikuje się do pierwszej setki najwyższych budynków świata. Posiada on 44 kondygnacje.

Wybudowany został w biznesowej dzielnicy Rijad znajdującym się w Arabii Saudyjskiej w roku 2000. Jest drugim co do wysokości budynkiem (zaraz po Kingdom Centre) znajdującym się na terenie Arabii Saudyjskiej. Na paterze budynku znajduje się olbrzymie centrum handlowe najsłynniejszych i najlepszych światowych marek.Budynek posiada niesamowicie ciekawą architekturę – cztery zewnętrzne belki narożne od samego aż do szczytu budynku coraz bardziej się do siebie zbliżają – niedaleko szczytu pomiędzy belkami umieszczona jest olbrzymia złota kula wewnątrz, której znajdują się luksusowe obrotowe restauracje.

Budynek został zaprojektowany przez zdolnych architektów o ciekawym podejściu do swojego zawodu – co można śmiało wywnioskować z odważnej konstrukcji budynku – Foster and Partners, a wybudowany został przez zespół Buro Happold.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)